بسم الله

این پست الصاق می شود به این پست [کلیک +]


خب حتماً خواننده های بلاگ می دونن که ما چند ماهه در مورد روزمرگی های زندگی کردن در خارج از کشور با دوستان خارج نشین مختلفمون گپ می زنیم. و خب قرارمون با اهالی بلاگ این بود که هر از گاهی این جا هم ازش بگیم و بشنویم. دو سه روز پیش یکی از دوستانِ ساکنِ غرب زحمت کشید، وقت گذاشت؛ فایل های صحبتاش رو یکی یکی کلین کرد؛ برام فرستاد و بنا به عادتِ قشنگِ خودش، برای هر کدوم از فایل ها یه تیتر جالب انتخاب کرد.
موضوع این بخش از صحبت ما خورد و خوراک و تغذیه تو یه کشور غیراسلامی بود. البته ایشون لطف کرده و یه جاهایی وارد یه حوزه هایی شده که شنیدنش برای همه مون می تونه جذاب و جدید باشه. پس بیاین بشینیم و لابه لای حرفاش، از ویزیت مجانی و پیشنهادات یه پزشکِ تغذیه ی مسلمانِ تحصیل کرده ی آمریکا لذت ببریم :)))

+ یه موضوعی توی وویس ها مطرح میشه تحت عنوان محصولات غذایی تراریخته. خاطرم هست چند ماه پیش صدا و سیما یه گزارش براش رفت. و البته چند هفته پیش هم توی یکی از شبکه های مجازی داشتم یه سری نقد جدی به دولت تو این حوزه مطالعه می کردم. جالبه بدونید که یه قشری توی ایران از این موضوع حمایت می کنن که خب برای همه مون روشن و طبیعیه که این قشر عضو چه گروه و دسته ای باشن. :) جالبه بدونید که بر خلاف این دسته از هموطنانمون، در اروپا و حتی آمریکا تشکل های مردمی علیه این مدل خوراکی ها تشکیل شده. اما خب تو کشور ما زمزمه هاش توی این دولت اخیر شنیده می شد که در راستای تعملات جهانی (!) پای این محصولات به کشورمون باز بشه و بعضیا می گن که خیلی وقته شده...
شخصاً فرصت نکردم تو این زمینه تحقیق کنم و ببینم دولتمون چه خدمتی در این عرصه به غرب (!) و مردم خودش (!!) کرده. پس تقوا اجازه نمی ده اظهارنظر کنم و سپاسگزار زحماتشون باشم! اما در مورد اصل ماجرا فقط به این بسنده می کنم که خلقت اون موجوداتی که ما بهشون میگیم "آفت" هم حکمت داره.
کلام آخر این که مراقب عزیزانتون باشین که از محصولات تراریخته استفاده نکنن. خصوصاً این که جایی خوندم که نظارت و الزام جدی ای برای واردکننده هاش ایجاد نکردن که این محصولات رو در فروشگاه ها با برچسب های صریح و مشخص، از سایر محصولات متمایز کنن (و البته نمی دونم این ادعایی که خوندم چه قدر صحت داره.) خلاصه که سعی کنید تا جایی که میشه تو محصولات خوراکی، از نوع ایرانیِ شناخته شده بخورید که از شرّ این تراریخته ها در امان بمونید. سَلّمنا :)
 

.::.


فایل های صوتیِ ارسالی علیِ عزیز با تیترهایی که خودش براشون انتخاب کرده:

 

۱. بخور جاانم، اینا از حلااالم حلالتره! 😁

 

 

 

۲. کودوم گوشتها برای مصرف بهترن؟

 

 

آخه شک دارم ذبحش حلاله یا نه!؟🤔

Ham...

Pork Lab Results

 

۳. فرق "ژلاتین" و جایگزینش "پکتین"..

40 تا ماده برای تهیه کیک؟؟!

تا میتوانید بخورید و بیاشامید تا دیابت بگیرید..

سوء تغذیه؟؟ این بابا که سه برابر من وزنشه!!😂🍔

GMO تراریخته و یا (به اصطلاح) اصلاح بذر!!🌽

 

۴. قهوه ی کپک زده‌مون رو ببریم اروپا آب کنیم یا آمریکا؟

چند درصد پول شیمی درمانی میره تو جیب دکترای سرطان؟

پیش بسوی دنیایی پر از...

میوه ی خوشگل بخرم، یا خوشمزه؟

Organic, Antibiotic Free, Cage Free 🐣🐔🍎🍓

 

۵. حالا غذا حلالی گیرم نیاد چیچی بخورم من؟

پروتئین نخورم میمیرم؟؟

چی بخورم پروتئین گوشتیم تأمین بشه؟

اونا ما رو تحریم میکنن، ما هم اونا رو😄